o centrum

Centrum Terapii i Rozwoju Mare Mentis to miejsce, w którym ważne jest spotkanie. I rozmowa.

Nazwa Mare Mentis, zaczerpnięta z XIX-wiecznego wiersza Henry’ego B. Hirsta, oznacza z łaciny tyle, co morze myśli, ducha, umysłu. I wydaje się być trafną metaforą dla psychoterapii, która jest jak spacer nad morze. Ono ma niezwykłą moc pobudzania umysłu. Wystarczy usiąść i patrzeć, a w nieoczekiwany sposób nasze wnętrze zacznie mówić. Tak i psychoterapia stwarza przestrzeń pozornie bezkresną, a jednak ograniczoną, mającą swój rytm i głębię, ale z szacunkiem dla istniejącego dna, pojemną i akceptującą, zarówno sztorm, jak i ciszę. Przestrzeń na refleksję i zmianę.

Centrum Mare Mentis powstało w Trójmieście i proponuje pomoc terapeutyczną dla pacjentów oraz edukacyjno-rozwojową dla psychoterapeutów i specjalistów pracujących w obszarze szeroko rozumianego wsparcia.

Zapraszam do współpracy,

Agnieszka Ćwierz – certyfikowany psychoterapeuta oraz superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psycholog kliniczny z wieloletnim doświadczeniem pracy w ośrodkach akademickich i służbie zdrowia, wszechstronnie wykształcony oraz integrujący różne podejścia teoretyczne, pod stałą superwizją superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego.

Comments are closed.